Partnerzy

Konsorcjum projektu Waste2CRM to międzynarodowa współpraca sześciu doświadczonych jednostek, z których każda wnosi specjalistyczną wiedzę i doświadczenie do różnych aspektów projektu. Konsorcjum tworzy to zbilansowana mieszankę instytucji badawczych, przemysłowych i środowiska akademickiego, zapewniając kompleksowe podejście do zagadnienia odzyskiwania surowców krytycznych (CRM) z odpadów górniczych pochodzących  z wydobycia węgla. W skład konsorcjum wchodzą:

ITPE logo
GiG logo
IMN logo
Systra logo
UOP logo

INSTYTUT TECHNOLOGII PALIW I ENERGII (ITPE, Polska): Koordynator projektu. ITPE jest instytutem badawczym z bogatym doświadczeniem w technologiach przetwarzania energii i paliw, zarządzaniu odpadami i ochronie środowiska. Jego rola obejmuje kompleksowe zarządzanie projektem, koordynację i rozpowszechnianie wyników, a także realizacje prac badawczych.


GŁÓWNY INSTYTUT GÓRNICTWA – Państwowy Instytut Badawczy (GIG PIB, Polska): Wiodący w Polsce instytut badawczy w dziedzinie górnictwa węgla kamiennego. GIG wnosi dogłębną wiedzę na temat praktyk górniczych, charakterystyki odpadów i monitoringu środowiska. Jego główny wkład koncentruje się na pobieraniu próbek, analizie odpadów górniczych i ocenach wpływu na środowisko.


SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ – INSTYTUT METALI NIEŻELAZNYCH (IMN, Polska): IMN jest instytutem badawczym specjalizującym się w metalach nieżelaznych, z doświadczeniem w technologiach przeróbki mineralnej. Będzie on kluczowy w opracowaniu i optymalizacji metod wstępnego zagęszczania CRM.


PANEPISTIMIO PATRAS (UNIWERSYTET W PATRAS, Grecja): Uniwersytet w Patras wnosi specjalistyczną wiedzę geologiczną, w szczególności w zakresie zrozumienia rozmieszczenia CRM w odpadach górniczych i opracowywania skutecznych strategii pobierania próbek.


SUBTERRA INGENIERÍA S.L. (SUBTERRA, Hiszpania): Subterra posiada wiedzę specjalistyczną w zakresie inżynierii geotechnicznej i oceny wpływu na środowisko, przyczyniając się do ogólnej wykonalności i oceny wpływu na środowisko proponowanej technologii odzyskiwania CRM.


Podsumowując, konsorcjum łączy potencjał badawczy środowiska akademickiego, doświadczenie przemysłu i praktyczną wiedzę, aby sprostać wszystkim etapom proponowanego procesu odzyskiwania CRM z odpadów górniczych z wydobycia węgla, zapewniając kompleksową i skuteczną realizację projektu.